0
0.00 
Mini Cart
  • Pusty koszyk

    Brak produktów w koszyku

Coldrex MaxGrip C 24 tabletki

Sold

Coldrex MaxGrip C 24 tabletki

17.00 

Brak w magazynie

Opis

Producent: GlaxoSmithKline
Kraj pochodzenia: Polska
Opakowanie: 24 tabletki
Dostępność: produkt niedostępny (ostatnio dostępna: 13.11.2007 16:39)
SKŁAD I POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Każda tabletka preparatu Coldrex zawiera: Substancje czynne: paracetamol 500mg; kofeina 25 mg; chlorowodorek fenylefryny 5 mg; wodzian terpinu 20 mg kwas askorbinowy (Wit. C) 30 mg Substancje pomocnicze: skrobia rozpuszczalna, skrobia kukurydziana, sorbonian potasu. OPIS DZIAŁANIA Preparat Coldrex zawiera w swoim składzie: paracetamol – środek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym; fenylefrynę – środek obkurczający naczynia krwionośne i udrażniający przewody nosowe; kofeinę – środek o łagodnym działaniu pobudzającym; wodzian terpinu – środek wykrztuśny oraz kwas askorbinowy (wit.C) – środek stosowany w przeziębieniu i grypie, uzupełniający niedobory witaminy C, które mogą wystąpić w pierwszych dniach choroby. WSKAZANIA Coldrex stosuje się w dolegliwościach związanych z grypą i przeziębieniem takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle kostne i mięśniowe, niedrożność przewodów nosowych, bóle zatok i gardła. PRZECIWWSKAZANIA Nie należy stosować łącznie z innymi preparatami zawierającymi w swoim składzie paracetamol. Nie należy stosować preparatu Coldrex u osób z nadwrażliwością na paracetamol, fenylefrynę, kofeinę, wodzian terpinu lub witaminę C. Ciężka niewydolność wątroby i nerek. Nadczynność tarczycy. Cukrzyca. Nadciśnienie tętnicze krwi; nie wolno stosować u pacjentów z tętniakami. Schorzenia serca. Ciąża, laktacja. Podwyższone ciśnienie śródgałkowe. Przerost gruczołu krokowego Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Choroba alkoholowa. Leczenie trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, beta -adrenolitykami. Leczenie inhibitorami monoaminooksydazy lub przyjmowanie inhibitorów MAO w ciągu ostatnich 2 tygodni. ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I OSTRZEŻENIA SPECJALNE Przed rozpoczęciem leczenia preparatem Coldrex należy zasięgnąć porady lekarskiej w następujących przypadkach: – schorzenia nerek lub wątroby; – rozedma płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli Ciąża i laktacja: Preparatu nie powinno się stosować w czasie ciąży i okresie karmienia piersią. Należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze urządzeń mechanicznych. INTERAKCJE Paracetamol: * paracetamol nasila działanie doustnych środków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny, * łączne podawanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek, * salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu, * rifampicyna , leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i inne leki indukujace enzymy mikrosomalne stosowane łącznie z paracetamolem nasilają ryzyko uszkodzenia wątroby, * paracetamol stosowany łącznie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę, * paracetamol nasila ośrodkowe działanie kofeiny, * szybkość wchłaniania paracetamolu może być podwyższona przy stosowaniu metoklopramidu oraz domperidonu i obniżona przy stosowaniu cholestyraminy. Kofeina: * kofeina jest antagonistą leków nasennych i przeciwpadaczkowych. Fenylefryna: * inhibitory MAO nasilają działanie fenylefryny, * równoczesne stosowanie glikozydów naparstnicy zwiększa niebezpieczeństwo wystąpienia zaburzeń rytmu serca * może osłabiać działanie hipotensyjne guanetydyny, mekamylaminy, metyldopy, rezerpiny, alkaloidów ciemiężycy * równoczesne stosowanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnch może osłabiać działanie fenylefryny. DAWKOWANIE Dorośli: 2 tabletki preparatu Coldrex MaxGrip C, maksymalnie 4 razy w ciągu doby. Preparat stosować nie dłużej niż 3 dni. Jeśli objawy choroby nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem. PRZEDAWKOWANIE Objawy przedawkowania paracetamolu ujawniają się po dwóch godzinach. Są to: bolesność w okolicy wątroby, po 2 dniach żółtaczka. Czasami wcześniej pojawiają się nudności i wymioty. Sposób postępowania przy przedawkowaniu: a) jeśli pacjent jest przytomny – sprowokować wymioty. Nie podawać węgla aktywowanego. b) pacjenta jak najszybciej przewieźć do szpitala ponieważ o skuteczności postępowania leczniczego decyduje jak najszybszy kontakt z fachowym personelem medycznym. Antidotum (odtrutka): Do 24 godzin po przedawkowaniu: N-acetylocysteina. Przedawkowany paracetamol może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby, szczególnie u osób które wcześniej się głodziły lub u osób nadużywających alkohol. W przypadku podejrzenia przedawkowania należy skontaktować się z lekarzem. DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE Paracetamol: Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie. Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości np. wysypka, świąd, pokrzywka, rumień oraz zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty. Sporadycznie może wystąpić: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza. Przy przedawkowaniu może wystąpić upośledzenie czynności wątroby oraz nerek. Fenylefryna: Fenylefryna może być przyczyną wystąpienia nudności, bólu głowy, zawrotów głowy, niewielkiego wzrostu ciśnienia krwi i bardzo rzadko kołatania serca. Objawy te mają zwykle charakter przejściowy. Kofeina: Kofeina może powodować bóle głowy, zaburzenia snu, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca. Spożywanie dużych ilości kawy lub herbaty w czasie leczenia preparatem Coldrex MaxGrip C może być przyczyną nadwrażliwości i napięcia. Należy zasięgnąć porady lekarza w przypadku wystąpienia nietypowych objawów w czasie stosowania leku. Nie stosować leku po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w suchym miejscu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Coldrex MaxGrip C 24 tabletki”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *